Mezunları en kolay iş bulan üniversiteler


UFUK 2020 | Üniversite Mezun

Her yıl üniversite ve bölüm tercihi yapmak durumunda kalan 2 milyonun üzerinde lise ve dengi okul öğrencisinin daha doğru tercih yapmalarına katkı olması için 2017 yılı başında Türkiye'de ulusal bir araştırma yürütülmüştür. Bu araştırmanın sonucuna göre, Türkiye'de eğitim veren devlet ve vakıf üniversiteleri olmak üzere toplam 200'e yakın üniversite içerisinden mezunları en hızlı ve en kolay iş bulan 10 üniversite aşağıda sıralanmıştır:


1) Sabancı Üniversitesi
2) Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
3) Boğaziçi Üniversitesi
4) İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)
5) Koç Üniversitesi
6) Yıdız Teknik Üniversitesi
7) Gebze Teknik Üniversitesi
8) TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
9) Acıbadem Üniversitesi
10) Bilkent Üniversitesi


Ülke genelindeki tüm üniversite mezunlarını kapsayacak şekilde yapılan ulusal araştırma, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Salim Atay tarafından gerçekleştirildi. Bu araştırmanın sonuçlarının, başta üniversiteler ve bölümler olmak üzere halen yükseköğretindeki öğrencilere ve genç mezunlara işgücü piyasasının beklentilerini karşılamaları, daha iyi bir kariyere sahip olabilmeleri için yol gösterici olması umut ediliyor.


Sosyal Medyada bizi takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz:

UFUK 2020 | Facebook    UFUK 2020 | Twitter    UFUK 2020 | Instagram    UFUK 2020 | LinkedInAB Hibe projeleri ile ilgileniyorsanız, aşağıdaki kırmızı butona basınız


Bilgi Formu

Tüm Haberler için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım